141. árverés - 50. tétel
Medgyes László
Figurák. Tiz eredeti szines litográfia.
Bp., 1917. Dick Manó. |
(2)p.+10t. (színes, a művész által aláírt kőnyomatok) Számozott (85./16-100), merített papírra nyomtatott példány. |
A művész kezdetben a szecesszió erotikától átitatott — Aubrey Beardsley nevével fémjelezhető — ágában alkotott, bár itt már érezhető a stílusváltás. Később az avantgárd felé fordult, Kassák Ma-köréhez csatlakozott. |
Kiadói papírmappában. Az első lap alsó sarkát levágták. |