142. árverés - 106. tétel
Les avions Sovietiques ont bombarde des "objectifs militaires" a Budapest
Az első Magyarországot, illetve a fővárost érő légitámadás által okozott károkat bemutató fényképalbum. A felragasztott fotókon az 1942. szeptember 4-én és 9-10-én lezajlott bombázások során megsérült épületek láthatók. A 44 felvételt egy Matlári nevű haditudósító százados készítette. Az összeállító azt kívánta bemutatni a francia nyelvű közönségnek, hogy a szovjet gépek nem hadi létesítményeket, hanem polgári célpontokat támadtak.
A képek nagy részének mérete 130 x 180 mm. |
Zsinórral átfűzött papírborítóban. |