144. árverés - 350. tétel
(Anti-hodego-graphos, in quo discutitur, An Apostolice factum, quod Cardinalis P. plebeos Sacerdotes ab uxoribus sequestrarit...)
(Varadini, 1641. apud Abrahamum Kertesz.) |
(32)p. A teljes mű terjedelme: (6)+39p. Hiányzik a címlap, 6 nyomtatott és 1 üres levél, 8 levélnek csupán a harmada van meg. |
A munka azoknak a katolikus papoknak a vigasztalására készült, akiket az 1629. évi esztergomi zsinat határozatai szerint el kellett választani házastársuktól. Jórészt — a címlapon "P."-vel jelzett — Pázmány Kalauzának ide vonatkozó részeivel vitatkozik. Az RMNy csupán két, egymást részben kiegészítő, sérült, hiányos levelekből álló töredékét ismeri. |
Kötés nélkül. A lapokon szöveget nem érintő, pótolt hiánnyal. |
RMNy 1911. |