145. árverés - 188. tétel
Pest, 1806. |
9 vászonra vont szelvény. |
Monumentális, rézmetszetű térkép, bal felső sarkában gyönyörű, allegorikus alakokkal díszített kartussal. Lipszky János munkája a magyar kartográfia egyik mérföldköve, a XIX. század legjelentősebb, legnagyobb hatású térképe. Ez az első minden részletében hiteles, matematikai, csillagászati és geometriai alapokon nyugvó hazai térkép, amelynek minden közreműködője magyar volt: a helymeghatározók Hell Miksa, Mikoviny Sámuel és Bogdanich Dániel, a matematikus Zach Ferenc, a rézmetsző Prixner és Karacs Ferenc mellett a földmérők is. Több kiadást ért meg, a század végéig többen felhasználták (pl. Zuccheri).
Mérete: 1280 x 1995 mm. |
Aranyozott gerincű, itt-ott erősen megkopott, korabeli bőrtokban. |
Szántai: Lipszky 1c.; Fodor: 173-184. old. |