Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. |
70p. Első kiadás. |
Az első önálló, Emichnél megjelent Petőfi-kötet. Emich Gusztáv, akit legendásan jó író-kiadói és baráti viszony fűzött Petőfihez, még haszon reménye nélkül vállalkozott a kiadásra. Ekkor még csak könyvkereskedőként és kiadóként működött, saját nyomdaüzeme nem volt. Később ő jelentette meg elsőként Petőfi összes műveit.
A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de az apa visszautasította a leánykérést. |
Díszesen aranyozott, XX. századi pergamenkötésben, papírtokban. Gyönyörű darab. |
Szüry: 3629. |