152. árverés - 75. tétel
Márai Sándor
Egy polgár vallomásai. I-II. kötet.
(Bp., 1934.) Pantheon. |
315+(4)p.; 319+(1)p. Első kiadás. A kiadó vezetőjének, Thiringer Istvánnak dedikált példány. |
A regény miatt Márait egy római katolikus pap feljelentette rágalmazás miatt, amelynek a bíróság helyt is adott. A második kiadás időközben már megjelent, de a továbbiakból kihagyták az inkriminált részt. |
Aranyozott, kiadói vászonkötésben, enyhén szakadozott védőborítóval. |