London, 1914. John Long. |
320p.+14t. |
A becenevén, "Bosie"-ként emlegetett szerző Oscar Wilde nagy szerelme, egyben talán túlzás nélkül állítható, hogy az író sorsának alakulására a legnagyobb hatást gyakorló személy volt. 1895-ben kezdődött viharos viszonyuk. Douglas apjának feljelentése nyomán került Wilde két évre a readingi fegyházba. Kötetünk értékét növeli, hogy az első levélen a szerző egészoldalas ajánlása áll, amely barátjának, Thomas William Hodgson Crosland költő-újságírónak szól. |
Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. A gerinc tetején kis javítással. |