154. árverés - 445. tétel
Démidoff, Anatole De
Reise nach dem südlichen Russland und der Krim, durch Ungarn, die Wallachei und die Moldau, im Jahre 1837. Nach der zweiten Auflage deutsch herausgegeben von J. L. Neigebaur. Erster(-zweiter) Theil(e) [egybekötve].
Breslau, 1854. Joh. Urban Kern. |
1t.+XV+(1)+197+(1)p.+13t.+(4)+183+(2)p.+11t. |
A szerző 1837-ben tett, tudományos célú utazásának leírása először 1840-ben látott napvilágot franciául, majd több nyelvre is lefordították. A mintegy 50 oldalnyi terjedelmű magyarországi részhez három tábla tartozik. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |