157. árverés - 148. tétel
Széchenyi István, gróf
Javaslat a magyar közlekedési ügy rendezésérül
(Pozsony, 1848. Belnay ny.) |
(8)+9-134+(2)p.+1 kihajt. térk. Első kiadás. |
A mű Magyarország közlekedési irányelveit fekteti le. 2000 példányban jelent meg. Széchenyi más irányú elfoglaltságai miatt csak a bevezetőt írta, a javaslatot munkatársai, köztük Kovács Lajos, Clark Ádám és Tasner Antal készítették. Példányunk az egyszínű térképváltozatot tartalmazza. |
Korabeli vászonkötésben. Könyvtári duplum. Contemporary cloth. Szentkirályi: 140. |