99. árverés - 18. tétel
(Bél Mátyás) Bel, Matthias
Compendium Hungariae geographicum, ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae... in partes IV. Editio tertia auctior & correctior.
Posonii et Cassoviae, 1779. Landerer. |
1t. (címképmetszet)+(10)+318+(40)p.+1 színes, kihajt. térk. (Mikoviny Sámuel munkája) |
Hozzákötve: Compendiolum regnorum Slavoniae, Croatiae, Dalmatiae, Galliciae, et Lodomeriae, magnique principatus Transilvaniae geographicum. Supplementis et notis brevibus illustratum. Posonii et Cassoviae, 1779. Landerer. 176+(30)p. |
Enyhén kopottas, díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |