99. árverés - 204. tétel
Krúdy Gyula
Hazám tükre. A serdülő ifjuság számára irta ~.
Bp., 1905. Magyar Keresk. Közlöny. |
128p. Első kiadás. |
A kötet ugyanebben az évben eltérő kollációval is megjelent (93+32p.), amely függelékként (újra kezdődő lapszámozással) nem Krúdytól származó elbeszéléseket is tartalmaz. Ez ellen az író levélben tiltakozott a kiadónál. Feltehetően ennek nyomán látott napvilágot az immár saját novellákkal bővített változat, amely szintén első kiadásnak tekinthető. Nagyon ritka. |
Enyhén kopottas, festett, rajzos, kiadói vászonkötésben. |