99. árverés - 208. tétel
Liszt Ferencz
A czigányokról és a czigány zenéről Magyarországon.
Pest, 1861. Heckenast. |
(4)+328p. |
A neves zeneszerző fontos munkája először franciául jelent meg (Des Bohémiens et de leur musique en Hongrie) 1859-ben. Ez az első magyar nyelvű kiadása. Ugyanebben az évben németül is napvilágot látott. Ritka. |
Kopott aranyozású, enyhén viseltes, korabeli félvászon-kötésben. A szövegben több helyen aláhúzásokkal. Szüry: 2825. |