99. árverés - 237. tétel
Mitterpacher, (Lajos) Ludovicus
Primae lineae historiae naturalis. In usum gymnasiorum regni Hungariae, et regnorum eidem adnexorum.
Budae, 1795. Typis ac Sumtibus Regiae Universitatis. |
(4)+XXII+118p. |
Hozzákötve: Elementa geometriae practicae in usum gymnasiorum et scholarum grammaticarum per regnum Hungariae et provincias eidem adnexas Budae & Tyrnaviae, 1797. Typis Regiae Univ. 78p.+3 kihajt. t. Hozzákötve: Institutio elementorum juris naturalis in usum gymnasiorum et scholarum grammaticarum per regnum Hungariae et provincias eidem adnexas Budae, 1791. Typis Regiae Univ. 64p. Példányunkból hiányzik a címlapot követő levél. Az utóbbi két tankönyv szerzője ismeretlen. |
Kopottas, aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. |