99. árverés - 243. tétel
Molnár János
Magyar könyv-ház. III. szakasz.
Posonyban, 1783. Landerer Mihály ny. |
654+(4)p.+1 kihajt. térk. |
A nagyméretű, rézmetszetű térkép Ujházi Ferenc munkája, az "Egész Föld Abrosza 's nevezet-szerent Kook Kapitanynak Hoszszu Tengeri Utazása" címet viseli. A kötetben több írás is foglalkozik a neves angol utazóval. |
Enyhén sérült gerincű, korabeli papírkötésben. |