99. árverés - 325. tétel
Pray, (György) Georgius
Tyrnaviae, 1770. Typis Coll. Acad. Soc. Jesu. |
(12)+378p. |
Ebben a munkában olvasható az első tudósítás a Halotti Beszédről, amelyből a szerző részletet is közöl (a teljes szöveg Sajnovics egy évvel későbbi művében látott napvilágot először). A nyelvemléket tartalmazó kötet a Pray-kódex nevet viseli. Hozzákötve: Ferbert, (Ferenc) Franciscus Seraphicus: Assertiones logicae, metaphysicae et mathematicae... (Buda, 1770. Landerer.) (12)p. |
Enyhén sérült, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. |