99. árverés - 342. tétel
Reusner, Nicolaus
Selectissimarum orationum et consultationum de bello Turcico variorum et diversorum auctorum [volumina quatuor]… Vol. III/1-2.; Vol. IV/2 [egybekötve].
Lipsiae, (1595. Ex officina typ. Abrahami Lamberg.) |
200+(4)+(32)+117+(1)+(8)+157+(27)p. A harmadik kötet első hat levele hiányzik. |
A neves humanista szerző által összeállított, négy kötetben teljes gyűjtemény a kor neves személyiségei által a török elleni védekezéssel kapcsolatban írt leveleit és beszédeit tartalmazza. Magyar vonatkozású írások ezekben, valamint az első kötetben találhatók. |
Kopottas, XIX. századi félbőr-kötésben. RMK III 5569., VD 16 R 1483.; 1486. |