99. árverés - 454. tétel
Zeiller, Martin
Ein Hundert Episteln, oder Sendschreiben von underschidlichen Politischen, Historischen und andern Materien und Sachen... I-VI. Bände.
Heylbronn-Ulm, 1640-1651. Christoff Krausen-Johann Görling. |
(40)+614+(39)p.; (48)+537+(76)p.; (48)+724+(60)p.; (32)+716+(62)p.; (40)+720+(45)p.; (60)+844+(61)p. |
Zeiller igen népszerű munkájának első kiadása. A szerző levelek formájában kora ismereteinek tárházát kívánta összeállítani. Kiemelt figyelmet fordít az aktuális történelmi, földrajzi kérdésekre. Számos helyen foglalkozik a magyar történelem eseményeivel. |
Díszesen aranyozott gerincű, XVIII. századi bőrkötésben. VD17 23:273115X.; 23:274547H.; 39:139341H.; 39:139343Y.; 39:139345P.; 39:139349U. |