100. árverés - 98. tétel
Vörösmarty Mihál(y)
Csongor és Tünde. Színjáték öt Felvonásban.
Székes-Fehérvárott, 1831. Számmer Pál ny. |
168p. |
A szerző legjelentősebb munkája, egyben a magyar drámairodalom egyik legfontosabb darabja. Ihletőiként Shakespeare "Szentivánéji álom"-át és Gergei Albert XVI. századi széphistóriáját, az "Árgirus királyfi"-t emlegetik. Megjelenésekor nem aratott különösebb sikert, a pályatársak is csak később kezdték felismerni értékeit. Valószínűleg társadalomkritikai éle miatt a pesti cenzúra nem engedélyezte kinyomtatását, ezért készült Fehérváron, 500 példányban. Feltehetően alacsony példányszáma, valamint irodalmi jelentősége miatt válhatott az elmúlt mintegy másfél évszázad könyvgyűjtőinek egyik álmává. |
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Körülvágatlan, gyönyörű példány. A kötés a gerinc díszítése alapján igényes műhelyben készült, de sajnos szignálatlan. Extremly rare first edition in 20th century half leather binding, spine richly gilt. The original cover bound inside. Uncut beautiful copy. Szüry: 5101. Poss.: Pál Ferenc János könyvjegyével. |