101. árverés - 238. tétel
Nádudvari Péter
Néhai tiszteletes tudós férjfiunak, ~ uramnak... nyoltzvan-négy predikatzioi, Mellyekben, Az Igaz Keresztyén Vallásnak Szent Iráson épült Fundamentomos Ágazati bövön és világoson ki-beszélltetnek: És a' mellyeket méltosagos grof Bethleni Kata ur-aszszonynak, Isten Ditsőségének Szeretetivel buzgó Akaratjára, és Kegyes Költségével, nagy részént az Idvezűlt Auctornak maga Irásiból egybe-szedegetvén, és egynéhány hijánosságiból, néhol egész Prédikátziókkal-is ki-toldozván, Világ eleibe botsátott Szathmári Pap 'Sigmond...
Kolosvaratt, 1741. Szathmari Pap Sandor ny. |
(24)+746+(6)p. A címlap másolattal pótolva. |
A XVII-XVIII. század fordulóján működött református egyházi író beszédeit Bethlen Kata gyűjtötte össze. |
Restaurált, korabeli félbőr-kötésben. |