104. árverés - 232. tétel
Pongrácz Sándor, dr.
A magyarság keletkezése és őshazája. Történeti, nyelvészeti és ethnologiai vázlatok.
Bp., 1901. Rózsa Kálmán és Neje ny. |
XVIII+(2)+490p. Dedikált példány. |
Hozzákötve: Turáni Nyelv- és Néptanulmányok. A kúnok nyelve. Bp., 1898. Rózsa Kálmán és Neje ny. 44p. Dedikált példány. Hozzákötve: Turáni Nyelv- és Néptanulmányok. A székelyekről. A baszkok nyelve... Bp., 1900. Rózsa Kálmán és Neje ny. 96p. Dedikált példány. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az első mű eredeti borítója felragasztva. |