111. árverés - 11. tétel
(Beniczky) Benitzki Péter
Magyar rhythmusok, avagy versek, Mellyeket írt nemzetes ~, szenteltt vitéz. Első Része Szép Isteni Ditséreteket és Penitentzia-Tartásra indító énekeket foglal magában; Második Közönséges Magyar Példa-Beszédeket szép oktatással
Kassán, 1769. Jésus Tarsasága Akad. Coll. bötűivel. |
334+(25)p. |
Beniczky (1606-1664) a magyar barokk költészet egyik jelentős képviselője. Fő műve először 1664-ben látott napvilágot. Elsősorban a második részt alkotó mintegy 250 magyar példabeszédnek köszönhető népszerűségét jelzi a XIX. század közepéig megjelent számos kiadása is. |
Enyhén sérült gerincű, korabeli papírborítóban. Körülvágatlan példány. Slightly damaged contemporary paper. Uncut copy. Szüry: 472. |