111. árverés - 12. tétel
(Bessenyei György)
Ágis tragédiája, öt játékban, versekben
Bétsben, 1772. Kaliwoda Leopóld. |
158p. Első kiadás. |
A verses dráma megjelenését szokták a magyar felvilágosodás kezdeteként emlegetni. A szerző az ún. testőrírók vezéralakja volt. Mária Terézia pártfogó figyelme jeleként ahhoz is hozzájárult, hogy a mű a neki szóló ajánlással láthasson napvilágot. |
Enyhén kopott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Márványozott előzéklapokkal. A címlap alsó részén kis pótlással, a következő levél javítva. 20th century half leather with marbled endpapers. Two leaves restored. Szüry: 573.; Borda: 7318. |