113. árverés - 33. tétel
Szántó György és Kóra-Korber Nándor
Schumannal a Carnavalban
Arad, 1925. (Ingusz I. ny.) |
52+(2) levél. A levélszámozáson belül 25 kézzel színezett, a művész által aláírt, eredeti rézkarccal. Számozott (3./100) példány. |
Kóra-Korber Nándor sajátkezű — a számozás alatt álló — ajánló sorait leragasztották. Csak az aláírás és a dátum maradt látható. A címlap közepén található, rombusz alakú keretben levő, rajzos címszöveget hártyapapírra is rányomtatták és kiszínezték. Ez a kötetbe helyezve található. Szántó György verseit Kóra-Korber finom, részben erotikus rajzai illusztrálják. A kötet kereskedelmi forgalomba nem került. Nagyon ritka. |
Aranyszínű zsinórral átfűzött, hasonló színű papírkötésben. A gerince javítva, részben pótolva. Limited edition with signed copper engravings by Nándor Kóra-Korber. Original hardpaper, spine restored. |