113. árverés - 34. tétel
Vértes (Marcell)
L 'Heure Exquise. 20 Feuille.
Paris, 1920. Édition Aux Frais de L' Auteur. |
20t. (önálló, eredeti, sajátkezűleg sorszámozott és aláírt rézkarcok) A címlap hiányzik. |
Vértes 1918-19-ben politikai plakátokat készített, a Tanácsköztársaság bukása után előbb Bécsbe, majd Párizsba emigrált. Ez az egyik első erotikus (inkább pornográfnak tekinthető) mappája. Rendkívül ritka. |
Enyhén sérült gerincű, szalaggal megköthető, kiadói félvászon-mappában. Erotic copper engravings, all signed. Original half cloth, spine slightly damaged. Title page missing. |