114. árverés - 111. tétel
Forgách, (Ferenc) Franciscus
Rerum Hungaricarum sui temporis commentarii Libris XXII. e MS. in lucem prodeuntes. Adiecit Indicem Rerum memorabilium ac dissertationem historico-criticam de vita laudati scriptoris Alexius Horányi.
Posonii et Cassoviae, 1788. J. M. Landerer. |
1t. (rézmetszetű címkép)+(102)+702+(14)p. |
A szerző váradi püspök, Báthori István kancellárja, a XVI. század egyik legjelentősebb humanista történetírója volt, a magyar Tacitusként is emlegették. Emlékirata az 1552 és 1572 közötti időszak alapvető forrása, a műfaj egyik legkiemelkedőbb darabja. Nyomtatásban ekkor jelent meg először, a neves piarista tudós, Horányi Elek gondozásában. Magyarul csak 1977-ben látott napvilágot. |
Kopott aranyozású, korabeli félbőr-kötésben. |