114. árverés - 112. tétel
Franciscus Maria Angelus a Rivotorto
Collis paradisi amoenitas, seu sacri conventus Assisiensis Historiae
Budae, (1765.) Typis Leopoldi Francisci Landerer. |
1t. (rézmetszetű címkép)+(4)+324+(3)p.+12 kihajt. t. |
Az assisi ferences anyakolostor leírása és története első alkalommal 1704-ben jelent meg. 1752-ben Bécsben ismét napvilágot látott. Ennek a kiadásnak néhány példánya elé nyomtattak Budán, a Landerer műhelyben új címlapot, valamint a Nagy Antal 1755 augusztusában, az egri konventben tartott kánonjogi vizsgája alkalmával Török Miklós, a rendi főiskola professzora által összeállított téziseket. A gyönyörű, kihajtható rézmetszeteken az assisi rendház és a hozzá tartozó épületek látképe, valamint néhány alaprajz látható. |
Korabeli, enyhén kopott, aranyozott bőrkötésben. Néhány levélen apró, a szöveget is érintő hiánnyal. |