120. árverés - 289. tétel
L(ázár) K(álmán)
Magyar menekvők Törökföldön. Irta ~ egy menekült.
Kolozsvártt, 1850. Tilsch. |
96p. |
A későbbi neves ornitológus és vadász a szabadságharc idején a felső-magyarországi hadsereg századosa volt. Világos után elmenekült, de hamarosan hazatért. A könyv megjelenése nyomán letartóztatták, és néhány hónapra börtönbe került. |
Korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. |