121. árverés - 4. tétel
Cuvier (Georges de) báró
Az állat-ország fölosztva alkotása szerint. Alapul szolgálandó az állatok természetleirásához s bevezetésűl az összehasonlitó boncztanhoz. ~ által. Természet után rajzolt ábrákkal. A második átnézett és öregbített kiadás szerint forditotta Vajda Péter. I. kötet [unicus].
Budán, 1841. Magyar Királyi Egyetem betűivel. |
LX+644p. |
A mű szerzője az őslénytan, mint önálló tudományág létrehozója, az összehasonlító anatómia egyik legjelesebb képviselője volt. Továbbfejlesztette Linné osztályozási rendszerét. Munkája 1816-ban jelent meg először. A fordító az MTA tagja, író, fontos szerepet játszott a magyar tudományos műnyelv megteremtésében. A munka második kötete kéziratban maradt, a címlapon jelzett ábrák nem készültek el. |
Korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth. |