121. árverés - 5. tétel
Csapó Jó(z)sef
Új füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fünek és virágnak Neve, neme, Ábrázatja, Természete és ezekhez képest külömbféle Hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek ~ által
Posonyban, 1775. Landerer M. |
1t.+(4)+305+(24)p. A kötet végébe mintegy száz üres levelet kötöttek. |
A szerző Debrecen város főorvosa volt. Ez művének első kiadása, melyben a kor orvostudománya által ismert és felhasznált gyógynövényeket mutatja be. Másodszor 1792-ben jelent meg. A Csapót ábrázoló rézmetszetű címkép Andreas Trtina munkája. |
Enyhén kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. Contemporary leather. Spine slightly worn. Poss.: A címlap hátoldalán komlóskeresztesi Fejérváry Károly címeres könyvjegyével. |