123. árverés - 47. tétel
Bokros Birman Dezső
Jób. Kilenc kőrajz. Elek Artúr bevezetésével.
(Bp., 1922.) Amicus. |
(4)p.+9t. (eredeti kőnyomatok) Számozott (2./100), aláírt példány. |
A művész a Tanácsköztársaság bukása után emigrált. A német expresszionizmus hatását mutató, nagyméretű (400 x 330 mm) litográfiák Berlinben készültek 1920-ban. Viszonylag nagy példányszáma ellenére rendkívül ritka. |
Restaurált, kiadói félvászon-mappában. Original lithographies in restored half cloth folder. Limited edition. |