123. árverés - 62. tétel
(Korabinszky János Mátyás) Korabinsky, Johann Matthias
Geographisch-Historisches und Produkten Lexikon von Ungarn... Mit einer Postkarte.
Pressburg, 1786. Weber und Korabinsky. |
(24)+858+(38)p.+1 színes, kihajt. térk. (réznyomat, mérete: 345 x 415 mm.) |
A szerző pozsonyi könyvkereskedő volt. Fő műve az egyik első magyar helységnévtár, amelyben történeti és gazdasági adatok is szerepelnek. Térképész lévén, az ő munkája a műhöz készült, "Vorstellung des Königreichs Ungarn nach den Poststationen für Reisende" címet viselő lap is. 1791-ben készített egy gazdaságföldrajzi térképet is, majd 1804-ben kiadta híres vármegye-atlaszát. |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. Slightly worn contemporary leather. Szántai: Korabinszky 1. |