Pesten, 1828. Petrózai Trattner. |
(8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás. |
A szerző első nyomtatásban megjelent könyve. Több kisebb munka után ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. A címlap elé beragasztott levélen Széchenyi autográf, német nyelvű ajánlása olvasható. A címzettje feltehetően verebi Végh Ignác nádori ítélőmester volt. A német nyelvű szöveg szerint Széchenyi a figyelmébe ajánlja frissen megjelent kötetét. |
Restaurált, díszesen aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. Az eredeti borító bekötve. |
Szentkirályi: 107. |