135. árverés - 195. tétel
Zichy Jenő, gróf
~ harmadik ázsiai utazása — Dritte asiatische Forschungsreise des ~ I-VI. kötet [hét darab].
Bp. -- Leipzig, 1900-1905. Hornyánszky Viktor -- Karl W. Hiersemann. |
I. Jankó János: A magyar halászat eredete. I-II. (8)+72+(2)+364p.+12t.; (5)+366-634+(1)p.+4t. II. Zichy Jenő gróf harmadik ázsiai utazásának állattani eredményei. Szerkesztette: Dr. Horváth Géza. XLI+470+(2)p.+XXVIIIt. (részben színes, feliratos hártyapapírral) III-IV. Pósta Béla: Régészeti tanulmányok az Oroszföldön. I-II. (6)+317p.; (5)+326-599p. V. Osztják népköltési gyűjtemény. Az osztják nép hitvilágára vonatkozó hősi énekek, istenidéző igék és medveénekek. 1t.+(4)+LXXXII+282+(2)p.+1 mell. (hasonmás) VI. Keleti kutatások a magyarság eredetének felderitése érdekében. Történelmi áttekintés és észleleteim, tapasztalataim különös tekintettel expeditióm eredményeire. (6)+303+(1)p.+2t. (1 kihajt.)+1 színes mell.+2 térk. (1 kihajt.) |
Aranyozott gerincű, XX. századi félvászon-kötésben. A harmadik kötet gerincén a vászon középen megvetemedett. |