138. árverés - 165. tétel
Nefelejts. Szépirodalmi-, társaséleti-, művészeti- és divatlap. Második évfolyam. 2-27. szám [egybekötve].
Pest, 1860. Beimel J. és Kozma Vazul ny. |
328p.+3t. (2 színes)+5 mell. Az első szám utolsó két lapja (9-12p.) hiányzik. |
Az évfolyam 53 számban teljes. A 26. számot a rendőrség elkobozta. A mellékletek közül kettő hiányzik. A színes divatképekből a teljes évfolyam nyolcat tartalmaz, itt kettő szerepel. A darab legnagyobb értékét a gróf Széchenyi Istvánt ábrázoló kőnyomat adja. Ezt a Gasser-féle mellszobor nyomán Telepy Károly készítette és Rohn Alajos adta ki (330 x 260 mm). |
Enyhén sérült, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |
Lakatos: 1972. |