140. árverés - 327. tétel
Nadányi, (János) Johannes
Amstelodam, 1663. Johannes Waesberg. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(22)+380+(28)p. Az utolsó levél másolattal pótolva. |
A szerző református lelkész volt. Addig fel nem használt nyugati forrásokra is támaszkodó, összefoglaló magyar történeti munkájában — elvetve a krónikaírás hagyományait — megpróbált reális képet adni hazánk történelméről. Nagyrészt az európai Zrínyi-kultusznak köszönhető népszerűségét jelzi, hogy angol nyelven is napvilágot látott. |
Kopottas, korabeli félpergamen-kötésben. A gerinc alsó részén kis sérüléssel. |
Apponyi: 862.; RMK III 2192. |