140. árverés - 328. tétel
(Kazy Ferenc)
Svasoriae regum Hungariae
Tyrnaviae, 1728. Typis Academicis per Fridericum Gall. |
(10)+104+(2)p. A rézmetszetű díszcímlap hiányzik. |
A szónoki példatárral a retorika osztály hallgatói köszöntötték a nagyszombati egyetem filozófia kurzusának záróvizsgáját letevő hallgatókat. A fiktív beszédekben hazai uralkodók indokolják meg történelmi elhatározásaikat. Szerzője feltehetően a köszöntő osztály tanára, Kazy Ferenc lehetett. Hozzákötve: Svasoriae s. patrum honoribus... Tyrnaviae, 1740. typis Acad. (2)+5-67+(2)p. Az első két levél hiányzik. Hozzákötve: Azonosítatlan, nyomdai kivitele alapján szintén nagyszombati, a XVIII. század első felében készült nyomtatvány. 64p. Legalább nyolc levele hiányzik. Hozzákötve: (Mindszenti Antal): Encomia Virginis Beatissimae execitationibus oratoriis adumbrata Tyrnavie, 1717. typis Acad. (4)+45+(1)p. |
Enyhén sérült gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |