146. árverés - 179. tétel
Életképek. Szórványszámok az 1848-as évfolyamból.
(Pest), 1848. (Landerer és Heckenast.) |
463-852p.+1t. (kőnyomat: "Felsőház a muzeumban") |
A folyóirat felelős szerkesztői ekkor Jókai Mór és Petőfi Sándor voltak. Az első kötéstábla belső oldalára egy fényképet süllyesztettek, aranyozott keretben. Feltehetően a következő oldalon olvasható ajándékozó sorok íróját ábrázolja. |
XX. század eleji bőrkötésben, bőrből készült, elegáns védőtokban. Gyönyörű előzéklapokkal. Néhány levele javítva, három (741-746p.) nagy része letépve. |
Lakatos: 249. |