146. árverés - 183. tétel
Szép Szó. Szerkesztik: Ignotus Pál és József Attila. I.; III-VIII. kötet [hat kötetben].
(Bp.), 1936-1939. Cserépfalvi -- Pantheon. |
A hetedik kötet végébe kötve: Delta Almanach 1940. Összeállitotta: Gáspár Zoltán. Bp., 1940. Officina. 111+(1)p.
A folyóiratot József Attila alapította Ignotus Pállal és Fejtő Ferenccel együtt. Szocialista-polgári radikális irányvonalat követett, a Nyugat túl liberálisnak ítélt hangjának mintegy ellenpólusaként. A költő halála után Gáspár Zoltán, Hatvany Bertalan és Remenyik Zsigmond is bekapcsolódott a szerkesztés munkájába. |
Korabeli vászonkötésben. Az almanach eredeti borítója bekötve. Néhány darab gerince sérült. |
Lakatos: 3606. |