146. árverés - 421. tétel
(Hevenesi Gábor)
Ungaricae sanctitatis indicia, Sive Brevis quinquaginta quinque Sanctorum, Beatorum, ac venerabilium Memoria Iconibus expressa... A Divi Stephani Primi Regis Tempore ex Ungaris, vel in Sanctorum Syllabum relati sunt, vel Sanctitate floruerunt... Editio secunda.
Tyrnaviae, 1737. Typis Academicis per Leopoldum Berger. |
(6)+110+(28)p.+53t. |
A mű először 1692-ben jelent meg. A magyar szentek és boldogok életrajzainak első reprezentatív igényű gyűjteménye. A szerző jezsuita szerzetes, munkásságát a hazai latin nyelvű barokk kegyességi irodalom betetőzéseként emlegetik. Számos művét fordították le németre és franciára is. |
XIX. századi félvászon-kötésben. |