146. árverés - 422. tétel
Pongrácz (Gáspár), Casparus
Tyrnaviae, 1733. Typ. Acad. per Leop. Berger. |
(30)+352+202+(2)p. A szerző rézmetszetes könyvjegye az első kötéstábla belsejére ragasztva. |
A mű szerzője pápai plébános volt. Pápa városának a függelékben közölt leírása a település történetének fontos forrása. A katolikusok és a protestánsok viszonyát taglaló, illetve a két legfőbb protestáns irányzat ismertetését tartalmazó fő rész végén a Luthertől eredő irányzatok részletes felsorolása olvasható. Az ex librisen látható kézírásos bejegyzés szerint a kötet a rend felosztásakor került ki a tihanyi apátság könyvtárából. |
Korabeli, enyhén kopott bőrkötésben, gazdagon aranyozott gerincének alsó része sérült. |
Poss.: Abbatiae Tyhaniensis |