147. árverés - 199. tétel
Vörösmarty Mihál(y)
Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban.
Budán, 1834. Magyar Királyi Egyetem. |
(4)+159+(2)p. Első kiadás. (Eredeti játékszín. Első kötet.) |
A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.
Hozzákötve:
Tóth Lőrincz:
Átok. Dramai költemény.
Budán, 1835. Magyar Királyi Egyetem. (2)+144+(1)p. (Eredeti játékszín. Negyedik kötet.) |
Későbbi félvászon-kötésben. |
Szüry: 5118., 4721. |