156. árverés - 391. tétel
(Esterházy Pál) Esteras, Paulus
Via Lactea ad caelum ducens, variis praecationibus, meditationibus, aliisque piis exercitiis ab ecclesia catholica jam dudum approbatis ornata: ~ Sacri Romani Imperii principis, et Regni Hungariae palatini studio, publico devotorum usui exposita
Viennae Austriae, 1691. Typis Lepoldi Voigt. |
(4)+384+(4)p. Példányunkból hiányzik a rézmetszetű címkép, valamint három levél (351-354p.+az index első lapja) |
Hozzákötve:
Praecipuorum toto anno occurentium sanctorum invocationes piae ad divinam gratiam impetrandam in rebus spiritualibus, et temporalibus: pro varietate mensium quotidie recitandae
H.n., é.n. ny.n. (144)p.
Esterházy Pál nádor, a magyar barokk költészet és zene jeles alakja volt. Számos hitbuzgalmi mű fűződik nevéhez, ezek közül a legjelentősebb a magyar Mária-kegyképeket bemutató "Mennyei Korona...". E munkája ekkor jelent meg először, majd 1707-ben másodszor is napvilágot látott. A bekötött (önálló ívjelzéssel ellátott) műnek nem találtuk nyomát. Feltehetően szintén a Voigt nyomda terméke. |
Erősen sérült, díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben. |
RMK III 3675. |