156. árverés - 463. tétel
Karacs Ferentz
Európa magyar atlása, a' legujabb politikai, geographiai és statistikai hiteles adatok szeréntt. A' Polgári Kormányozók, Katona Tisztek, Ujságolvasók, Kereskedők, Utazók és Tanúlók köz haszonvételére nemzeti magyar nyelven XXI. Táblában legelőszőr kiadta és rézbe véste ~.
Pesten, 1835.) Karacs F. |
14 (5-18.) határszínezett, rézmetszetű térkép (380 x 550 mm). |
A neves térképész legnagyobb vállalkozása volt az első magyar Európa-atlasz. Feltehetően osztrák, német és francia minták alapján készült, a Magyarország-lap természetesen önálló munka eredménye. |
A kiadói borítóból csak az első mintegy kétharmada maradt meg, a gerincen vászoncsíkkal. A térképlapok szélei szakadozottak, néhol foltosak, középen mindegyiken szakadással (ez az utolsónál kisebb hiányt eredményezett). Az első és az utolsó lap bekoszolódott. |
Szántai: Karacs 10a. |