157. árverés - 43. tétel
(Le Clerc, Jean)
Histoire d' Emeric comte de Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie... Par ****
Cologne, 1693. Jacques de la Verité. |
1t. (Thökölyt ábrázoló címkép)+(2)+280+(12)p.+1t. |
A magyarországi események iránti felfokozott érdeklődést mutatja, hogy ugyanebben az évben további kettő, majd a következő évben még több kiadást is megért. Angolul is megjelent. A Thököly életét leíró szerző a magyarok iránti szimpátiával mutatja be az eseményeket. A második, magyar ruhás férfi és női alakot ábrázoló metszet a példányok jelentős részéből hiányzik. Apponyi gyűjteményében ez a kiadás nem szerepelt (vö. Apponyi: 1443). |
Enyhén kopott aranyozású, XVIII. századi félbőr-kötésben. |
Apponyi: 0; VD17 23:310439B. |