99. árverés - 249. tétel
Ortelius, Hieronymus
(Nürnberg, 1613. Catharina Lantzenbergerin.) |
(10)+232+(12)p. Példányunkból hiányzik a rézmetszetű címlap, az Appendix szedett címlapja, valamint két tábla. |
Hozzákötve: Appendix Partis Quartae Chronologiae Ungaricae, Das ist: Warhafftige/ Aussführliche/ Historische Beschreibung... (Nürnberg, 1613. Catharina Lantzenbergerin.) 337+(8)p. Kiadói colligatum. Hieronymus Oertel német történész "Chronologia oder Historische Beschreibung..." című, a tizenötéves háborút részletesen leíró munkája először 1602 és 1604 között jelent meg. Ezt a szerző később többször átdolgozta, kibővítve az azóta eltelt időszak eseményeinek bemutatásával. E kötet első része (1604-1607) nagyrészt a Bocskai-féle felkelés eseményeit, az appendix pedig II. Mátyás koronázását, illetve uralkodásának első éveit (1608-1612) tárgyalja. |
Díszesen aranyozott, historizáló, XIX. századi bőrkötésben. A táblák széleit görgetővel készített, növényi ornamensekből álló, aranyozott fonatok díszítik, a középmezőben aranyozott, stilizált arabeszk-motívumokból álló lemez lenyomata látható. Apponyi: 2602., VD 17 3:306795Z. |