99. árverés - 250. tétel
Virág Benedek
Magyar századok DCCCLXXXIV-MCDXXXVII. I-II. kötet [egybekötve].
Budán, 1816. Kir. Univ. |
1t. (Perger Zsigmond rajza után Blasius Höfel által készített rézmetszetű címkép)+616+520p. Első kiadás. |
"Az Egyetemi Nyomda a könyv krúdában megmaradt példányait 1928-ban stilizáló, aranyozott bőrkötésbe kötve, az előzéklapon tanúsítvánnyal hitelesítve hozta forgalomba." (Borda: 7652.) A tanúsítvány a címkép előtt található. |
Díszesen aranyozott, enyhén kopottas, bordázott gerincű, kiadói bőrkötésben, piros címvignettával. Márványozott lapszélekkel. Szüry: 0. |