99. árverés - 361. tétel
Struck, Hermann
Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch von ~.
Berlin, 1923. Paul Cassirer. |
331+(1)p.+4t. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. |
Az először 1908-ban napvilágott látott szakkönyv ötödik (egyben utolsó) kiadása. A kötet különlegességét négy neves művész egy-egy feliratos hártyapapírral ellátott, eredeti grafikája adja: Max Liebermann "Korcsolyázás" című, illetve a szerző Chagallt ábrázoló rézkarca, Oskar Kokoschka fiatal lányt ábrázoló lithographiája, valamint Ernst Barlach "Walpurgis-éj" című fametszete. |
Aranyozott, kiadói vászonkötésben. |