99. árverés - 38. tétel
Bonfini, Antonius
Franckfurt am Mayn, 1581. Sigmund Feyerabendt (Peter Schmidt ny.) |
(12)p.+382 lev.+(14)p. |
A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotása, német nyelven először 1545-ben látott napvilágot. E kiadást a neves svájci születésű művész, Jost Amman gyönyörű szövegközti fametszetei ékesítik. |
Fatáblára vont, préselt, görgetőkkel díszített, korabeli bőrkötésben, zárókapcsokkal. Az első kötéstáblán apró sérüléssel, a hátsón kopásnyomokkal. Néhány levele enyhén foltos, a címlap alsó részén kis javítással. Apponyi: 482., VD 16 B 6598. |