99. árverés - 39. tétel
Bontempi, Gio(vanni) Andrea Angelini
Historia della Ribellione d' Ungheria
Dresda, 1672. Seyffert. |
342+(27)p.+4t. |
A szerző a szász választófejedelem karmestere volt, valódi neve Angelini. A mű a Wesselényi-összeesküvés és az azt követő perek leírása. A kétosztatú rézmetszeteken a négy kivégzett főúr, Zrínyi, Frangepán, Nádasdy és Tattenbach arcképe, alul a kivégzések jelenetei láthatók. |
Díszesen aranyozott, XIX. századi papírkötésben. A címlap enyhén foltos, javítva. Apponyi: 966., VD17 39:134465L. |