105. árverés - 77. tétel
Petőfi Sándor
~ összes költeményei. Hazai művészek rajzaival diszitett képes kiadás.
Bp., 1878. Athenaeum. |
1t.+895+(10)p. |
Folklorizáló piros maroquinkötésben. Az előtáblát aranyozott és festett keret övezi, melyben a három függőleges mező közül a két szélsőt festett-aranyozott, stilizált növényi ornamensek és karikák ékesítik. Ez a motívumkincs megismétlődik az öt bordával felosztott gerincen is. A könyv aranymetszését poncolással keretezett, festett virág- és levélmotívumok borítják. Vászontokban. Richly ornamented with Hungarian folk motifs, leather. Inner edges gilt, handpainted. In cloth case. |